Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

1.1. klo 10:00 Ilmoittautumismaksujen kerääminen Kilpailukalenteri.fi:ssä

Seurat voivat kerätä ilmoittautumismaksut ilmoittautujilta ilmoittautumisen yhteydessä. Katso lisätietoja täältä.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
To 19.07.SMKalevan kisatJyväskylä11.07.
 pkAluekilpailuSuomussalmi17.07.
 pkAviisi Games IIIKauhava18.07.
 pkKalannin Vankan HeittokilpailutUusikaupunki16.07.
 pkKEV kisatkuusamo17.07.
 pkPolvijärvi-päivien ratakymppiPolvijärvi19.07.
 pkPyhäjärvi GamesEura16.07.
 pkRatakymppi Forssa17.07.
 pkSisulisätOrivesi17.07.
 pkViispiikkinen cupKarstula18.07.
 seuraSeurakisatHartola -
 seuraSeurakisatRaahe -
 seuraSeurakisatJakobstad18.07.
 seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
Pe 20.07.pkPolvijärven yleisurheilumestaruuskilpailutPolvijärvi20.07.
La 21.07.pk44. Pentin olympialaiset Pylkönmäki/Saarijärvi -
 pkIke-hölkkä ja lasten Kids- juoksuLokalahti -
 pkKalevan kisat - Masters kutsukisa 100 mJyväskylä22.06.
 pkKuparivuoren KuninkaallisetNaantali17.07.
 pkRovaniemi City RunRovaniemi -
 pkSisulisän lisälajitTornio18.07.
 pkSuomi-juoksuJoensuu -
 pmLänsi-pohjan Sisulisä huipentuma 1.päivä Tornio18.07.
 pmPiirihuipentuma 9 - 15 vuotiailleIisalmi16.07.
Su 22.07.pkEPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailu (HUOM. PVÄ MUUTTUNUT)Lappajärvi21.07.
 pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala19.07.
 pkVarstakisatUrjala20.07.
Ma 23.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo20.07.
 pkFazer Reilu Cup VILahti20.07.
 pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
 pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 pkPiirikunnallisetKurikka22.07.
 pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra18.07.
 seuraSeurakisatSastamala -
 seuraSeurakisatKerava22.07.
 seuraSeurakisatPudasjärvi22.07.
 seuraSeurakisatLahti20.07.
 seuraSeurakisatPori21.07.
 seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
 seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
 seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
 seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
Ti 24.07.pkEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vHyvinkää22.07.
 pkJärvituuliCup 5Keuruu22.07.
 pkKesäliiga 5.Akaa / Viiala22.07.
 pkMoukarikisat IINousiainen21.07.
 pkOp Oulu Tiistaikisa IVOulu22.07.
 pkÖstra kretsens juniortävling Liljendal -
 pkPiikkiön Kehityksen yu-kilpailutkaarina21.07.
 pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IIAlaveteli 23.07.
 pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna21.07.
 pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 2Kouvola18.07.
 pmPM-kävelyt 9-15v.Töysä22.07.
 seuraSeurakisatHämeenlinna -
 seuraSeurakisatOrimattila -
 seuraSeurakisatVesanto -
 seuraSilja Line SeurakisatSomero24.07.
 seuraSilja Line SeurakisatHelsinki22.07.
 seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
 seuraSilja Line SeurakisatIitti24.07.
Ke 25.07.pk3 Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa23.07.
 pkAkilles mästerskap gång - Akilleen mestaruuskisat kävelyBorgå - Porvoo -
 pkArctic-heitotRovaniemi24.07.
 pkAvoin aluekilpailuKajaani23.07.
 pkHeinäkuun tuloskisatLiminka23.07.
 pkHeittokisatkuusamo23.07.
 pkJunnut radalleTampere23.07.
 pkLU:n 90-v. JuhlakisatLieksa20.07.
 pkMettäperän lenkkiMuhos -
 pkNuorisokisatvähäkyrö, Vaasa23.07.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 aa4. TilastopajacupTurku22.07.
 pmHämSYn 17v pm-kilpailutHämeenlinna22.07.
 pmM/N pm-esteet (avoimet)Turku22.07.
 seuracupSeuracup osa 2.Saarijärvi22.07.
 seuraSeurakisatPolvijärvi -
 seuraSeurakisatKristiinankaupunki25.07.
 seuraSeurakisatMarttila -
 seuraSeurakisatLiminka24.07.
 seuraSeurakisatVarkaus -
 seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
 seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
To 26.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo23.07.
 pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki24.07.
 pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu -
 pkSiiPo kiekko ja 300mMaaninka23.07.
 pkSisulisätOrivesi24.07.
 pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola24.07.
 neNuorten EliittikisatVaasa23.07.
 poPiiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä KarjalaIitti24.07.
 pmpm-sisulisähuipentumaTurku ja Kaarina23.07.
 seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina23.07.
 seuraSeurakisatRiihimäki -
 seuraSeurakisatMultia -
 seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
 seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
Pe 27.07.pkJakob MarathonPietarsaari20.07.
 pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
 seuraSeurakisatKokkola26.07.
La 28.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti18.07.
 pkPohjan KoitoksetRovaniemi22.07.
 pkToivon KipinäKangaslampi -
 pkYppU:n 60 v. juhlakisatPyhäjoki26.07.
 aaKUY:n NuorisokansallinenTuusula24.07.
 aaNuorisokansalliset Kouvola Junior GamesKouvola24.07.
 pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
 pmKePy piirihuipentuma 9-15vKalajoki25.07.
 pmNåid F/P mångkamp 9-13 år / moniottelut 9-13 v. (del/osa 2)Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis24.07.
 pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu23.07.
 pmSatakunnan 9-15 v. pm-huipentumaSastamala24.07.
 pmSisuhuipentuma TP9-15Kuortane25.07.
 seuraSeurakisatPyhäjoki -